ÜRETİM

home_tailor_howitworks11

OPEN-END ÜRETİM TESİSİ

Open end iplik alanında günümüzün en son teknolojisine sahip RIETER marka makine parkuruyla 2007 yılında kurulan ALKAPLAR İPLİK işletmesinde pamuk başta olmak üzere polyester, viskon ve farklı karışımlı hammaddelerden 8/1 Ne'den 40/1 Ne'ye kadar farklı kalınlıklarda open end ipliği üretimi yapılmaktadır.
home_tailor_howitworks22

RİNG PENYE/KARDE ÜRETİM TESİSİ

Toplam 15.200 iğ ve aylik 300.000 kg iplik üretim kapasitesine sahip olan alkaplar iplik penye compact tesisi, alteks boya’nin ihtiyaçlarini karşilamak üzere üretim yapmaktadir.
 

İŞLETMEMİZDE GÜNÜMÜZÜN SON TEKNOLOJİSİNE SAHİP TRUTZSCHLER HARMAN VE AYNI GRUBA AİT OLARAK TEMİZLEME SİSTEMLERİ, RIETER PENYELEME MAKİNALARI, ZINSER 351 IMPACT FX EĞİRME MAKİNALARI VE SCHLAFHORST X5 BOBİN MAKİNALARI MEVCUTTUR.

Alkaplar İplik Güneş Enerji Santrali


Alteks Grup şirketlerinden olan Alkaplar İplik firmamız tükettiği elektrik enerjisinin bir kısmını güneşten elde etmektedir. 2.4 MW enerji üretim kapasitesine sahip günej enerji panelleri tedaş tarafından kabulü yapılarak devreye alınmıştır.

Güneş enerji santralimiz Kahramanmaraş'ta kurulmuş en büyük çatı tipi güneş enerjisi üretim santralidir. Toplamda 8568 adet 275 WP gücünde solar panel kullanılarak 18.500 m2 alanda 2.4 MP gücünde elektrik üretimi sağlamaktadır.

Ring ve Open-End


Alkaplar İplik 2007 yılında alteks boya ile entegre bir tesis olarak üretime başlamıştır. işletmemiz çeşitli numaralarda ve çeşitli elyaflarla yüksek kalitede iplik üretimi yaparak müşterilerine çok sayıda seçenek sunmaktadır. Üretim hattımız pamuk başta olmak üzere polyester, viskon ve farklı karışımlı hammaddelerden 8/1 ne'den 40/1 ne'ye kadar kalınlıklarda open end ipliği üretimi yapmaktadır. işletmemizde günümüzün en son teknolojisine sahip, rıeter marka harman, şerit hazırlama ve ip eğirme makinalari vardır. ayrıca işletmemizde aynı anda iki farklı karışımlı iplik üretme kapasitesine sahip iki ayrı hallaç birimi mevcuttur.

Grup şirketlerimizden olan Alkaplar İplik penye compact tesisi, 2013 yilinda entegre bir tesis olarak faaliyete geçmiştir. işletmemizde günümüzün son teknolojisine sahip trutzschler harman ve ayni gruba ait olarak temizleme sistemleri, rieter penyeleme makinalari, zinser 351 impact fx eğirme makinalari ve schlafhorst x5 bobin makinalari mevcuttur. toplam 15.200 iğ ve aylik 300.000 kg iplik üretim kapasitesine sahip olan alkaplar iplik penye compact tesisi, alteks boya’nin ihtiyaçlarini karşilamak üzere üretim yapmaktadir.